Je feminist? 3 seriale qe ne ju sugjerojme te shikoni.

Sot eshte dita e kater e dhjetorit. Jashte eshte ftohte, keshtu qe kemi me shume kohe te qendrojme brenda ne shtepi. Nje cokollate e ngrohte dhe nje serial qe ti pelqen  eshte koha me e bukur qe mund te kalosh.  Sot ne do t’ju sugjerojme 3 seriale qe kane ne qender feminizmin, nga ato qe jane per te qeshur deri ato me dramtike.  Orange is … Continue reading Je feminist? 3 seriale qe ne ju sugjerojme te shikoni.

Book Review: ” 13 e pafat ” nga James Patterson.

Pasi kam mbaruar te gjithe librat e shkrimtarit tim te preferuar Gulliaume Musso, vendosa te lexoj te gjithe serite e librave te James Patterson ”Klubi i Vrasjeve te Grave”. Sot do t’i hedh nje sy librit te 13 E pafat.  Dedektivja Lindsej Boxer ka nje rast per te zgjidhur, por ne te njejten kohe ajo eshte e perndjekur nga diksuh qe kerkon hakmarrje.  Java  per … Continue reading Book Review: ” 13 e pafat ” nga James Patterson.

Movie Review: ”Never Heard” Historia qe ka nevoje te degjohet.

Jemi takuar serisht kete here me nje tjter review nga kinematografia. Kete here do te jete nje film qe e kam pare se fundmi dhe padyshim qe me ka prekur jashtezakonisht shume.  Aron Davis eshte akuzuar per vrasje dhe burgosur per nje krim qe ai betohet se nuk e ka kryer. Djali i tij Jalen, eshte i detyruar te rritet ne rruget e Los Angeles … Continue reading Movie Review: ”Never Heard” Historia qe ka nevoje te degjohet.

”Mami ti je heroi im”, njihuni me fjalimin per te qare te Marc Mero.

Mundesi i njohur Marc Mero ka qene kampion ne WCW dhe  WWE, ai ka folur per dashurine qe mami ka pasur per te, duke lene shikuesit te perlotur. ”Mami im, me ka dhene kurajo qe te behem numer nje ne sport”, Mero tha ne video, ” Dhurata me e bukur qe mami ma ka dhene ishte se ajo besonte tek une”.  Mero shtoi se kur ai … Continue reading ”Mami ti je heroi im”, njihuni me fjalimin per te qare te Marc Mero.